Повірка лічильників тепла: навіщо потрібна, як проводиться
17 December 2021 StroU.netТеплові лічильники встановлюються у приватних або багатоповерхових будинках з метою контролю за витрачанням тепла та економії грошей. Витрати на опалення житла скорочуються приблизно на 30%, якщо встановлено лічильник.
У новобудовах його монтують за замовчуванням, а власники будинків старої будівлі самостійно звертаються до спеціалізованих служб з проханням встановити обладнання. Для його якісної роботи потрібна періодична повірка лічильників тепла.
Навіщо потрібна перевірка лічильника тепла, коли її проводять
Ця процедура є обов'язковою, проводять її для того, щоб визначити, прилад фіксує дані коректно, чи є якісь відхилення. Служба, яка постачає тепло на житлові та інші об'єкти, приймає до обліку виключно дані, що надійшли з повірених пристроїв.
У випадку, якщо повірка лічильників тепла не була здійснена у зазначені законодавством терміни, всі показання, що передає пристрій, вважаються недійсними. У такому разі оплата здійснюється за нормативами, затвердженими компанією, що постачає тепло до будинків.
Власники нерухомості насамперед мають бути зацікавлені у регулярній повірці лічильників тепла. Вони тільки виграють, тому що знатимуть, у якому стані знаходиться обладнання, чи потрібен йому ремонт тощо.
Кожен пристрій має певний термін придатності. Після закінчення цього часу пристрій перестає працювати коректно. У середньому проміжок обчислюється 4-6 роками роботи. Через зазначений час обладнання може показувати дані неправильно — вони будуть вищими, ніж реальні показники.
Відбувається це не випадково — забиваються очисні фільтри на пристрої та відбувається накрутка зайвого тепла. Таким чином, всі зусилля щодо економії нівелюються.
Технічною документацією будь-якого лічильника встановлено період, коли його повірка є обов'язковою. Не варто залишати цей пункт поза увагою. Зазвичай повірка лічильника тепла у домогосподарствах проводиться 1 раз на 4 роки, за умови, що у технічній документації обладнання не вказано інших термінів.
Про необхідність проведення цієї процедури сповіщають декількома способами:
- у платіжному документі — служба вказує, що необхідно зробити повірку, оскільки з моменту останньої пройшов певний період;
- контролер надсилає повідомлення до месенджера, пише пам'ятку, дзвонить телефоном та попереджає;
- в особистому кабінеті платника з'являється інформація;
- постачальник послуг попереджає про повірку на офіційному сайті.
Яким би чином власник домогосподарства не був сповіщений, ігнорувати цю інформацію не варто. Абонент не повинен розраховувати тільки на сповіщення від обслуговуючої компанії. Це його зона відповідальностї, тому якщо повірка не буде проведена вчасно, винним залишиться власник домогосподарства.
Здійснювати повірку лічильників тепла можуть лише ліцензовані фахівці. Процедура проводиться у лабораторних умовах. Якщо надійшла пропозиція зробити повірку без демонтажу лічильника — швидше за все, ви потрапили до рук аферистів, які займаються такими «послугами» і вводять в оману довірливих мешканців.
Обов'язково вимагайте документи у спеціаліста, які підтверджують його кваліфікацію. Необхідно також зберігати паспорт обладнання. Жодна ліцензована служба не візьметься за виконання робіт без нього. Це єдиний правдивий документ, де внесено дані про час проведення первинної повірки та всіх наступних.
Як здійснюється перевірка лічильників тепла
Необхідно зв'язатися з майстром, який демонтуватиме лічильник. Зазвичай це робиться за 1 день до дати зняття пристрою. Процедура повірки лічильника наступна:
- Потрібно зняти показання пристрою та зафіксувати їх. Під час повірки обладнання ці дані трохи зміняться. Та не хвилюйтеся, так ви точно можете бути впевнені в тому, що повірка справді проводилася. Крім того, якщо пристрій знаходиться у квартирі/будинку, то ви зможете не платити за перевірочні показники (якщо зазначені дані на момент зняття/установки).
- Технік здійснює демонтаж обладнання. На час повірки він монтує на його місце спеціальну вставку (заглушку). В обов'язковому порядку він залишає акт про зняття лічильника для повірки, вказує в ньому всі необхідні дані. 3. Пристрій відвозять до лабораторії на повірку. Триває вона 10-12 робочих днів. Якщо виникає потреба у заміні деталей, ремонті, про це повідомляється власник.
- За день до встановлення повіреного лічильника технік дзвонить абоненту та повідомляє про готовність пристрою до подальшої коректної роботи.
У період, поки триває повірка лічильника тепла, тариф до оплати розраховується за встановленими законодавчим органом нормативами. Вартість процедури залежить від розцінок, які затверджені акредитованою організацією.
Комментарии ()